نام کتاب :
چگونه کتاب بخوانیم


مرکز تهیه :
https://fidibo.com/book/115779
نام نویسنده :
  چارلز لینکلن ون دورن ، مارتیمر جی. آدلر

لینک مرکز :
https://fidibo.com/book/115779

شرح مختصر:
احتمالاً تاکنون برای شما هم این سؤال پیش آمده که چرا چیز بخصوصی از بعضی از کتاب‌هایی را که خوانده‌اید با یاد نمی‌آورید و حتی از کتاب‌هایی که هنگام خواندن آن بسیار لذت برده‌اید نیز چیزی به خاطر ندارید تا با کسی درموردش صحبت کنید. اگر این جملات شامل شما نیز می‌شود، مورتیمر آدلر، فیلسوف آمریکایی در کتاب «چگونه کتاب بخوانیم» پاسخ سوالات شما را داده است.

مورتیمر آدلر و چارلز لینکلن ون دورن در کتاب چطور کتاب بخوانیم مخاطب خود را افرادی قرار داده‌اند که اهل کتاب‌خوانی هستند و می‌خواهند هنگام مطالعه‌ی کتاب‌ها دستاوردهای بیشتر و عمیق‌تری از کتاب داشته باشند. آن‌ها خوانندگان مختلف با هدف‌های متفاوت را درنظر گرفته‌اند و باتوجه به هرکدام راهکارها و توصیه‌هایی را ارائه کرده‌اند. در کتاب چهار سطح از کتابخوانی معرفی شده است: خواندن ابتدایی، خواندن اجمالی، خواندن تحلیلی و خواندن تطبیقی و درمورد هرکدام و موارد استفاده‌ی آن توضیحاتی را ارائه کرده‌اند.

اما بخش اعظم کتاب به خواندن تحلیلی اختصاص یافته است که به منظور توسعه‌ی نگرش و درنتیجه، افزایش عمق درک و فهم ما از موضوع و جهان می‌انجامد. با توضیحاتی که داده شد نمی‌توان انتظار داشت که با کتابی ساده روبه‌رو هستیم و توصیه‌هایی در حد چند جمله به ما ارائه می‌دهد. همینطور که در همین کتاب نیز توصیه شده است از مطالعه‌ی کتاب‌های دشوار نترسید و برای اینکه توسعه‌ی نگرش و عمق بخشید به دانش خود کتاب‌های کمی بالاتر سطح درک و آگاهی خود را انتخاب کنید.