مشخصات اصلی فرد
ملیت  :
فرانسه
سال تولد :
1949
شغل :
بازرگان - سرمایه دار- کارآفرین
 

شرح مختصری  از زندگی نامه  :

برنار آرنو به فرانسوی: Bernard Arnault زاده ۵ مارس ۱۹۴۹بازرگان، کارآفرین، سرمایه‌دار و کلکسیونر آثار هنریفرانسوی است بر پایه رتبه‌بندی مجله فوربز، دارایی خالص آرنو در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۱۱۰ میلیارد دلار می‌باشد.ارنو با کمک بخش بنگاه سرمایه‌گذاری بانک لازارد و استفاده از سوبسیدهای اعطایی از سوی دولت فرانسه، در ازای اینکه شرکت تعدیل نیرو نداشته باشد، «شرکت کریستین دیور» را خرید، که در بحران ورشکستگی به سر می‌برد.

در واقع دولت فرانسه به دنبال کسی می‌گشت، تا این امپراتوری نساجی را، که شرکت‌های بسیاری زیرمجموعه آن بودند (مثل دیور) بدست گیردکمی پس از خریداری ۲۴٪ درصد از سهام ال و ام هاش، بین آرنو و هنری راکمیه؛ رئیس قبلی شرکت لویی ویتون که از شرکت‌های تابعه ال و ام هاش بود، درگیری بر سر قدرت رخ داد.

در عرض کمی بیش از یک سال، آرنو در منازعات دادگاه پیروز شده و راکمیه از کار برکنار شد. در دست گرفتن قدرت در ال و ام هاش، یکی از متبحرانه‌ترین کارهای تجاری در تاریخ فرانسه بوده و باعث شده آرنو به عنوان فردی بدطینت شناخته شود، که به واسطه اخراج‌های متعدد دیگران، به قدرت رسیده‌است. اما با این حال بسیاری از افراد استراتژی کسب و کار آرنو و علاقه‌اش برای ریسک‌پذیری را، قابل احترام می‌دانند.