جناب مهندس سوری بنا بر تجربه 18 ساله بازرگانی خود ، فرمول های تجربی ای را خدمت دانش پژوهان دوره ارائه کردند که این امکان را به بازرگان  می دهد که قبل از اجرا مراحل بازرگانی خود ، قیمت تمام شده کالای خود را به صورت صحیح و با ضریب خطایی بسیار پایین تخمین بزنید و این کمک می کند در آینده کمتر متحمل اشتباه های بزرگ در تجربه بازرگانی خود شوند.

در نهایت یک کیس شبیه سازی شده ی بازرگانی ، جهت انتقال عمیق تر مطالب به دانش آموختگان در کلاس به صورت ورکشاپ اجرا شد.

 

همچنین در ادامه مصاحبه همکارم با جناب اقای محمد قاسمی در خصوص تجربه بازرگانی ، ایشان فرمودند :

 

تجربه صادرات و واردات نداشتم اما چیزی که برای من هیجان دارد پر کردن خلاء و نیاز بازار هدف ام هست زیرا اعتقاد دارم یک بازرگان باید انعطاف پذیر باشد و نیم نگاهی به کالاهای متفاوتی داشته باشد.

اقای قاسمی اعتقاد دارند آینده بازرگانی کشور بستگی به بحث کمیت و کیفیت آموزشی کشور دارد. بنظر ایشان بصورت جدی به این مهم پرداخته نمی شود و مدارک آکادمیک و دانشگاهی به هیچ وجه کافی نیست و خلاء این آموزش ها ، توسط موسساتی مانند فیوچر اسکای که با پوست و گوشتشون بازرگانی را تجربه کردند تا حدودی پر می شوند.

جناب اقای قاسمی اضافه می کنند چیزی که برای بازرگانان ایرانی مشکل ساز هست به عملگرایی و پیگیری خود شخص بر میگردد که جدی گرفته نمی شود و مسائلی نظیر تحریم ها و محدودیت ها تاثیر دارن اما نه به اندازه ای که کاملا بازرگان ها را از مسیرشان منحرف کند.

در آخر هم تشکر ویژه داشتند از اقای سوری و همچنین تیم آموزشی که جلساتی بدون کم و کاست اجرا داشتند.

 

در نهایت خوشحالیم که توانستیم یک دوره موفق دیگر در خدمت دوستان گرانقدرمان داشته باشیم.

 

باتشکر

صبافتحیان

کارشناس بازرگانی فیوچراسکای