کد HS  چگونه استفاده می شود؟

این سیستم توسط بسیاری از اقتصادها در سراسر جهان به عنوان پایه‌ای برای تعرفه‌های گمرکی آن‌ها و جمع آوری آمار تجارت بین المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیش از 98٪ کالاها در تجارت بین المللی از نظر اچ اس کدطبقه بندی می‌شوند.

به کار بردن این کد جهت هماهنگی امور گمرکی، ساده و آسان است و نیازی به مترجم برای استفاده از آن نیست.

 اچ اس کد توسط سازمان‌های بین المللی مختلف و دولت‌ها به منظور دریافت مالیات ، سیاست‌های تجاری، نظارت، تعیین تعرفه حمل و نقل، جمع آوری آمار حمل و نقل، تحقیقات و تحلیل‌های اقتصادی و دیگر کاربردها استفاده می‌شود.

 

چالش های طبقه بندی شده استفاده از HS Code  برای شرکت‌ها

پذیرش و تطبیق پذیری HS Code  به عنوان یک زبان جهانی و کد اقتصادی کالا ، آن را به ابزاری ضروری برای تجارت بین المللی تبدیل کرده است که در بسیاری از سیستم‌های گمرک در سراسر جهان به کار می‌رود.

در برخی موارد خاص استفاده از اچ اس کد صحیح، سخت بوده و ممکن است تفسیر کدها بین کشورها و مقامات گمرکی متفاوت باشد. استفاده نادرست از کد اشتباه می‌تواند منجر به اعمال تعرفه نادرست توسط گمرک شود که این اشتباه هزینه واردات را به صورت نمایی برای مشتری افزایش می‌دهد.

استفاده از كد صحيح و تعبيردرست از آن، برای وارد كننده از اهميت بسياری برخوردار است، چرا که كد نادرست ممكن است توسط گمرك به عنوان عدم رعايت قوانین، گمراه كننده يا اشتباه اعلام شود که  استفاده اشتباه از آن شامل جریمه می‌شود.

همانطور که شرکت بازرگانی فیوچر اسکای در زمینه‌های مختلف بازرگانی مشاوره ارایه می‌دهد، اگر در استفاده از HS Code  صحیح  شک دارید ، توصیه می‌کنیم  با کارشناسان ما تماس بگیرید سوالات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. از این که تا پایان این مطلب همراه ما بودید بسیار سپاسگزاریم.