بسیاری از آن‌ها قبل از اینکه تغییراتی ایجاد شود به آمریکا رفتند. به این ترتیب با کمبود کشتی‌ها ظرفیت باربری در شرایط سختی قرار گرفت و قیمت‌ها ابتدا در آسیا و آمریکا تقریبا سه برابر شد.

حتی آن‌هایی که قرارداد بلند مدت داشتند هم تحت تاثیر قرار گرفتند و فضای محدودی به آن‌ها اختصاص داده شد. آن‌ها در صورت درخواست فضای بیشتر باید هزینه بیشتری پرداخت می‌کردند. هنگامی که حمل کننده‌ها درخواست بیشتری برای فضا داشتند تعداد بارگیری‌ها را افزایش دادند تا برنامه‌هایشان با سرعت بیشتری انجام شود، با این حال طولی نکشید که آسیا با کمبود کانتینر و شاستی مورد نیاز برای انتقال کالا مواجه شد اما باز هم ترافیک در مقصد برای تخلیه بار بسیار بود. ترافیک شدید در بندر و حمل و نقل ریلی رخ داده بود و انبارها پر شده بودند و برخی وارد کنندگان از کانتینر‌ها برای ذخیره بار استفاده می‌کردند.

حمل کننده‌ها تجهیزات خود را پس نمی‌گرفتند و در برخی موارد کانتینرها در بندر بیش از 1 ماه تا انتقال به خط ریلی می‌ماندند.

علاوه بر تمام این رخدادهای ناخوشایند در حوزه حمل و نقل دریایی که همچنان در سال 2019 نیز ادامه دارند، هزینه سوخت نیز افزایش پیدا کرده است.

در حالی که قیمت سوخت همچنان بالا می‌رود و پیامدهای خودش را دارد، انتظار داریم تا در پایان سال 2020 به مسیر درست برگردیم تا بتوانیم با استفاده کمتر از ظرفیت سوخت و بالاترین میزان حمل و نقل، آماده اجرای قوانین در ژانویه 2020 باشیم.

درحال حاضر بیزنس ها قرادادهای جدیدی برای فروش مجدد می‌بندند. برخی بسیار محتاط هستند و به علت نبود فضای کافی از بستن قرادادهای طولانی خودداری می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل پیشنهاد بلند مدت اما ریسک دار بدون کمک حمل کننده در اقیانوس را ارائه می‌دهند .

همچنین شرط بندی نیز برای پایین آوردن نرخ قرارداد بلندمدت انجام می‌دهند تا به این وسیله واگن‌های باری سود ببرند.

نکاتی در هنگام عقد قراردادهای حمل و نقل دریایی

همچنان همراه ما در وبلاگ شرکت فیوچر اسکای ارائه دهنده دوره‌های مختلف آموزش بازرگانی باشید تا با نکات عقد قراردادهای حمل و نقل دریایی آشنا شوید.

  1.  
  2. بپرسید:

اگر پیشنهاد خوب به نظر می‌رسد ببینید جزییات آن چیست؟ شرایط چه هستند؟ شامل چه گزینه‌هایی هستند؟ شامل چه مقدار فضا می‌باشند؟ تعهد زمان ترانزیت چیست؟ آیا از خدمات اطمینان دارید؟ گزینه‌های حمل کننده کدام هستند؟ اگر حمل کننده سرویس خود را متوقف کند یا آن را خاتمه دهد چه تعهدی در ازای آن به شما می‌دهد؟ حمل کننده چه تعداد سرویس حمل و نقل را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

  1.  
  2. مشاوره بگیرید 

با شرکت حمل کننده خود مشورت بگیرید در صورت استفاده از کدام نوع حمل و نقل شما سود می‌کنید و روش های قیمت گذاری به چه صورت است؟

  1.  
  2. سرمایه گذاری کنید

 تجارت جهانی به سوی خواسته‌های مشتری که تحویل سریع‌تر کالاست پیش می‌رود. این امر باعث به وجود آمدن فشار بیشتر اجرای جلسات کسب و کار شده است. تکنولوژی کلید اطمینان شما از درستی مسیری است که در آن بتوانید فرایند حمل و نقل و زنجیره تامین کالا را ببینید. استفاده از تکنولوژی باعث می‌شود که عملیات هوشمندانه خود را به وضوح دنبال کنید.

  1.  
  2. بدانید:

شهرت صنعت حمل و نقل به این خاطر است که تحت تاثیر تغییرات بازار قرار نگرفته. یک راه بسیار عالی برای درک عمیق مطالب، شرکت کردن در کلاس‌های آموزشی است. شرکت فیوچر اسکای امارات با برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین بازرگانی راه را برای یادگیری راحت و آسان مباحث عملی بازرگانی برای علاقه مندان به بازرگانی فراهم کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره‌ها با مشاوران آموزشی ما تماس بگیرید