محصولی را که دوست دارید انتخاب نماید چون شور و شوق آن شما را با انگیزه نگه می دارد و باعث می شود با اشتیاق بیستر عمل کنید.

دوم اینکه در نظر داشته باشید اگر مقدار محصول واردات از چین شما بیستر باشد حمل و نقل، هزینه کمتری در بردارد. با دقت به مقدار محصول و چگونگی حمل و نقل آن فکر کنید.

سوم اینکه سعی کنید واردات محصولی را انجام دهید که منحصر به فرد باشد تا در مورد فروش با مشکل کمتری مواجه شوید.

2-      ایجاد یک لیست از صادرکنندگان چینی و یا تامین کنندگان، که می تواند نظر شما را به محصول خود جلب نمایند:

شما می توانید تامین کنندگان خود را از دایرکتوری آنلاین و یا به کمک شرکت های حرفه ای انتخاب کنید.

البته با کمک شرکت های حرفه ای که عضو اتاق ایران وچین هستند ریسک شما کمتر یا صفر است. این شرکت با دادن خدماتی از قبیل کمک در شناسایی تامین کنندگان مناسب و واقعی، کمک مذاکره با تامین کنندگان و بازرسی کیفیت کالای شما هم در طول ساخت و هم قبل از حمل و نقل می باشد.

3-      تماس با هر عرضه کننده کالا که در لیست شما است:

هنگامی که شما یک لیست از صادرکنندگان تهیه نمودید می توانید شروع به پرسیدن سوال به منظور محدود کردن عرضه کنندگان کالا مورد نظر کنید و بدانید کدامین عرضه کننده مناسب شما است. اطلاعات مربوط به نیروی انسانی، نام و حمل کارخانه، اطلاعات مربوط به تجربه این کارخانه در تولید محصول خاص مورد نظر شما، گرفتن نمونه محصول مواردی است که شما باید کاملا به آن دست یابید.

4-      مذاکره با عرضه کننده کالاهای مورد نظر شما:

به یاد داشته باشید که کسب  و کار و تجارت با صادر کنندگان چینی و کلا واردات از چین ، مهارت های مختلف و تاکتیکهای در حین مذاکره را لازم دارد. در ذهن داشته باشیم در هنگام مذاکره با تامین کنندگان چینی باید تمرکز لازم بروی روایط را داشته باشیم و به یاد داشته باشیم تامین کنندگان چینی که کار صادرات را انجام می دهند تکیه بر تعهدات اخلاقی دارند تا تهعدات حقوقی.

5-سفارش دادن کالای مورد نظر شما و مراحل واردات از چین:

نوشتن توافق نامه حمل و نقل برای صادرات چین یا واردات از چین عبارتند از: خدمات اکسپرس،DHL.