روش اول) سایت هاي B2B

 

اگر شما می خواهید کالاهای خود را به مشتریان خود در سرتاسر جهان معرفی و صادر نمایید  یکی از بهترین راه های سایت های  B2B می باشد که ارتباط بین دو واحد تجاری را برقرار می کند.

تجارت یا طراحی سایت بی تو بی که به عبارت Business to Business اشاره دارد به ارتباط بیزینس با بیزینس مربوط می‌شود. به عبارتی دیگر در این مدل شرکت ها با شرکت ها و تاجران با تاجران ارتباط دارند، برخلاف مدلی که شرکت ها و تاجران با مشتریان سر و کله می‌زنند. در این نوع ارتباط، طراحی سایت بسیار مهم است و نقش پر رنگی را در بهبود ارتباطات ایفاد می‌کند.

وقتی در مدل بی ۲ بی خود طراحی سایت داشته و در واقع یک شعبه مجازی ایجاد می‌کنید، توانسته‌اید فارغ از دنیای عادی، یک پل ارتباطی دیگر به منظور تسهیل ارتباط با دیگر شرکت‌ ها ایجاد کنید. به همین دلیل در مقایسه با دیگر شرکت های استفاده کننده از مدل بی تو بی چند پله جلوتر قرار دارید. از طرفی دیگر با طراحی سایت بی تو بی خواهید توانست در مدل بی تو سی خود که به معنی ارتباط با مشتریان است نیز بهره بگیرید. به این ترتیب با یک تیر دو نشان زده‌اید.

اگر شما نیز دوست دارید کالاهای خود را به مشتریانی در سرتاسر دنیا معرفی و سپس صادر کنید، در وب سایت هایی که در ادامه نام می‌بریم ثبت نام کنید. سپس می‌بایست اطلاعات کالاهای مورد نظرتان را به صورت کامل و باکیفیت قابل قبول و بالا در آن‌ها وارد کنید. فراموش نکنید برای موفقیت به این وسیله نباید به روزرسانی اطلاعات خود را فراموش کنید، چرا که آپدیت و به روز بودن یکی از شروط اصلی است.  اگر برای فروش و یا بازاریابی در این قبیل سایت ها نیاز به مشاوره بازرگانی دارید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

 

http://fsetrade.com/-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C

 

 

 

تمامی شرکتهاي تولیدي و صنعتی، توزیع کنندگان عمده، شرکت هاي بازرگانی، وارداتی و صادراتی و نیز تمام شرکت هایی که مایل به داشتن تبلیغات اینترنتی و داشتن محلی معتبر براي ارائه و معرفی خدمات و محصولات خود میباشند، می توانند در آن عضو شده و در کنار یکدیگر با هم تجارت نمایند.

معروفترین این سایت ها،سایت علی بابا می باشد. این سایت چینی داراي هزاران ببینده در روز بوده و بسیاري از شرکت ها براي انجام معاملات خود به این سایت مراجعه میکنند.

 

.در جدول ذیل، لیست برخی از برترین و معتبرترین سایت های بی تو بی معرفی شده است.

 

http://www.alibaba.com (Google Rank: 7/10) http://www.ecplaza.net (Google Rank: 5/10)

http://www.kompass.com (Google Rank: 7/10) http://www.tradezone.com (Google Rank: 5/10)

http://www.hktdc.com (Google Rank: 7/10) http://www.ec21.com (Google Rank: 5/10)

http://www.ameinfo.com (Google Rank: 7/10) http://www.exportbureau.com (Google Rank: 5/10)

http://www.globalsources.com (Google Rank: 6/10) http://www.worldbid.com (Google Rank: 5/10)

http://www.tradeKey.com (Google Rank: 6/10) http://www.etradeasia.com (Google Rank: 5/10)

http://www.b2bfreezone.com (Google Rank: 6/10) http://www.importers.com (Google Rank: 4/10)

http://www.toocle.com (Google Rank: 6/10) http://www.tpage.com (Google Rank: 4/10)

http://www.ttnet.net (Google Rank: 6/10) http://www.go4worldbusiness.com (Google Rank: 4/10)

http://www.zawya.com (Google Rank: 6/10) http://www.alilinks.com (Google Rank: 4/10)

صبافتحیان

کارشناس بازرگانی شرکت فیوچراسکای

 

 

منبع :

 

اتاق بازرگانی تهران

 

https://inten.asia