محمد امین جعفری، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: کمک‌های نقدی دانشجویان به همت جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،به مناسبت عید غدیر به بیمارستان فوق تخصصی آنکولوژی امیر اهداء شد.جعفری مطرح کرد: این هدایا به مبلغ حدود ۳۰ میلیون ریال به مدیریت بیمارستان تحویل داده شد.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تشکر از شراکت جمعی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این امر خیر تصریح کرد: با هماهنگی صورت گرفته با مسئولین مددکاری بیمارستان، قرار شد تا این مبلغ، زیر نظر همین تشکل دانشجویی هزینه شده و در پایان، گزارشی از نحوه هزینه کرد آن به جامعه اسلامی دانشجویان ارائه می‌شود.

این فعال دانشجویی بیان کرد: ایده این کار خیر، از آئین بزرگداشت روز دانشجو در سال گذشته آغاز شد که طی آن، بخشی از مبلغ حاصل از فروش بلیط ورودی مراسم، جهت کار خیر در نظر گرفته شد و دانشجویان پس از آگاهی از این اندیشه نیک، بصورت داوطلبانه مبالغی بیش از نرخ تعیین شده برای بلیط را می‌پرداختند.

وی با تجلیل از روحیه نیکوکاری حاکم بر فضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار کرد: برنامه‌های نیک اندیشانه و نیکوکارانه این تشکل دانشجویی در سال جاری ادامه داشته و شیوع بیماری کرونا ویروس جدید مانعی برای اجرای ایده‌های جامعه اسلامی دانشجویان نخواهد بود.

جعفری گفت: در نظر داشتیم تا به همراه جمعی از دانشجویان فعال این تشکل دانشجویی، بازدیدی از بخش‌های بستری و درمان کودکان مبتلا به سرطان در این بیمارستان داشته باشیم که با توجه به شرایط موجود جامعه و نیز وضعیت سطح ایمنی کودکان حاضر در این بیمارستان، اجرای این تصمیم به زمان دیگری موکول شد.

 جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خاتمه از کلیه کارکنان، اساتید و دانشجویان این دانشگاه دعوت کرد تا با همکاری و تشریک مساعی در امور خیر بویژه یاری رساندن به بیماران، در پایین آوردن هزینه‌های قشر مستضعف و دردمند جامعه همیاری کنید.

منبع : خبر گزاری قطره