بایگانی نوشته‌ها


محدوده جغرافیایی تجارت ایران

محدوده جغرافیایی تجارت ایران

آمارهای منتشر شده از صادرات ایران در 10 ماه منتهی به دی امسال حاکی از آن است که ایران بیشترین کالاهای خود را به قاره آسیا صادر کرده است. آنچه در این آمار و مقاصد صادراتی کالاهای ایرانی واضح است، عدم تنوع بازارهای هدف است…..

اثر صادرات کالاهای صنعتی بر رشد اقتصادی در ایران

اثر صادرات کالاهای صنعتی بر رشد اقتصادی در ایران

اهميت صادرات غير نفتي و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادي کشورها همواره به عنوان يکي از موضوعات مهم اقتصادي مطرح بوده است.گسترش صادرات موجب دسترسي به بازارهاي خارجي، افزايش توليد و دستيابي به رشد مستمر اقتصادي  ميگردد. بررسي روند حرکت اقتصاد جهاني نشاندهنده اين است که سهم صادرات کالاهاي صنعتي در جهان در حال افزايش مي باشد، بنابراين توجه به نقش صادرات کالاهاي صنعتي از اهميت ويژه اي برخوردار است.سياست گسترش تجارت بین الملل و توسعه صادرات از ديرباز مورد توجه اقتصاددانان و سياستگذاران اکثر کشورهاي جهان بوده و يکي از ارکان مهم برنامه ريزي را به خود اختصاص داده است.بي شک کشوري که اقتصاد آن بر محور کم حصولي باشد در تحولات اقتصادي يا بحران اقتصاد بيشتر در معرض خطر است و در اين بحران ها و تحولات ضربه پذيرتر خواهد بود. رهايي از اقتصاد تک محصولي و ايجاد تنوع در اقلام صادرات و به طور ويژه توسعه صادرات فرآورده هاي صنعتي ازضرورت هاي خاص نظام جمهوري اسلامي ايران به شمار مي رود

ویژه ها
 اگر تمایل دارید که بصورت حضوری و یا غیر حضوری با شرکت راه تجار همکاری کنید میتوانید با اتکا بر تلاش و دانش  خود اینکار را انجام دهید برای دیدن فرصت های همکاری فقط روی لینک زیر کلیک کنید .

ما افتخار میکنیم که کنار شما هستیم
شروع همکاری
دسترسی سریع
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...