مشخصات کتاب
نام کتاب :
کتاب هنر رزم
مرکز تهیه :
مرجع  کتاب صوتی نوار
نام نویسنده :
سون تزو

لینک مرکز :
https://www.navaar.ir/

شرح مختصر :

کتاب «هنر جنگ»، نوشته‌ی «سون تزو»، فیلسوف، نویسنده، ژنرال و استراتژیست نظامی چین باستان است. نخستین زمان انتشار این کتاب به قرن ششم پیش از میلاد در چین بازمی‌گردد. کتاب هنر جنگ در سال 1722 میلادی به زبان فرانسه ترجمه و در اروپا نیز شناخته شد.
موضوع این کتاب انواع استراتژی‌های جنگی و بخش‌های مختلف نبرد است. با وجود اینکه هنر جنگ کتابی باستانی است، در قرن اخیر نیز از استراتژی‌های آن استفاده شده است.

کتاب هنر جنگ در زمینه‌های غیرنظامی نیز مفید است؛ کتاب‌های زیادی در زمینه‌ی کسب‌ و کار نیز از آن استخراج شده است. بیشتر کتاب هنر جنگ درباره‌ی این است که چگونه در جنگ برنده شویم؛ درحالی‌که درواقع پیکار ننموده‌ایم. بسیاری از کمپانی‌های ژاپنی مطالعه‌ی این کتاب را برای مدیران خود الزامی دانسته و جمع کثیری از کارآفرینان و مدیران شرکت‌ها برای ایده و راهنمایی گرفتن به آن رجوع می‌کنند.
استراتژی‌های کتاب هنر جنگ در کتاب‌های حقوقی نیز به کار گرفته شده و بر اساس آنها مقالات حقوقی نوشته شده است.
این کتاب در زمینه‌ی ورزش نیز به‌کار برده شده است؛ بیل بلیچیک، مربی لیگ فوتبال بین‌المللی، و دو عضو اتحادیه‌ی فوتبال در برزیل، لوییز اسکولاری و کارلوس پرییرا، کتاب هنر جنگ را مطالعه کرده و از دیدگاه‌های آن در آمادگی برای مسابقات بهره گرفته‌اند. اسکولاری که این کتاب را در اردوی ورزشی در سال 2002 مطالعه کرده بود، موفق به کسب جام جهانی شد.

منبع : مرجع دانلود و خرید کتاب صوتی نوار