نیمی از اقتصاد کره جنوبی را صادرات تشکیل می دهد. طبق گزارش وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی، صادرات این کشور در ماه جولای به 42.83 میلیارد دلار رسیده که 7 درصد کمتر از سال گذشته بوده است.

 صادرات کره جنوبی در ماه آوریل 25.5 درصد، در ماه مه 23.6 درصد و در ژوئن 10.9 درصد کاهش یافته بود.

 متوسط صادرات روزانه این کشور 7 درصد کاهش یافته و در ماه جولای 1.71 میلیارد دلار ثبت شده است.

 واردات کره جنوبی 11.9 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته و در ماه جولای به 38.56 میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب، مازاد تجاری کره جنوبی برابر با 4.27 میلیارد دلار است. این سومین ماه متوالی است که صادرات کره جنوبی از واردات آن پیشی گرفته است.

 مازاد تجاری کره جنوبی از 390 میلیون دلار در ماه مه به 3.63 میلیارد دلار در ژوئن و 4.27 میلیارد دلار در جولای رسیده است.

 بهبود صادرات کره جنوبی از آنجا ناشی می‌ شود که تقاضای جهانی از ماه مه به خاطر بازگشایی کسب و کارها پس از تعطیلی های اعمال شده جهت مهار همه گیری ویروس کرونا در اقتصادهای بزرگ، افزایش یافته است.

 تولید صنعتی کره جنوبی 4.2 درصد در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل افزایش یافت که اولین افزایش آن پس از شش ماه بود.

 تولید ناخالص داخلی کره جنوبی 3.3 درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نسبت به سه ماهه اول کاهش داشت ولی بهتر از نرخ کاهش در بسیاری از اقتصادهای بزرگ دنیا از جمله آمریکا، آلمان و فرانسه بود.

 صادرات به چین، بزرگترین شریک تجاری کره‌جنوبی، 2.5 درصد در جولای نسبت به سال قبل افزایش داشته است. صادرات به آمریکا 7.7 درصد بالا رفته است. این اولین بار طی 21 ماه گذشته است که صادرات به چین و آمریکا به صورت سالانه افزایش می یابد. صادرات به چین و آمریکا 40 درصد کل صادرات کره جنوبی را تشکیل می دهد.

منبع : خبر گزاری تسنیم