وی با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین معادن سنگ تزئینی ایران سنگ معدن درنجان در این منطقه است که تبدیل به منطقه ویژه سنگ ازنا شده و بر این اساس تصمیم گرفته شد که علاوه بر سنگ، چون این منطقه پتانسیل‌های دیگری هم دارد آن را به منطقه عمومی تبدیل کردند، افزود: در سال ۹۳ گمرک در این منطقه مستقر شد و بیش از ۶۰ درصد صادرات استان را انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان اضافه کرد: برنامه توسعه در سالجاری ۱۰۰ هکتار و افق منطقه ویژه را تقریباً ۴۰۰ هکتار در نظر گرفته‌ایم.

رازانی تصریح کرد: در منطقه ویژه ساز و کار تمام مناطق صادرات و ترانزیت کالا انجام می‌گیرد و واردات هم که قبلاً انجام می‌شد اما مدتی بوده که پروسه آن متوقف شده است.

وی بیان کرد: یکی از بزرگ‌ترین واحدهای صنعتی تحت عنوان بایرافلاک در این منطقه ویژه مستقر است که داروهای دامی و انسانی تولید می‌کند و مابقی واحدهای مستقر زیرمجموعه صنایع پلاستیک و سنگ هستند.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان در ادامه در مورد روند ساخت منطقه ویژه بروجرد گفت: مناطق ویژه زیر مجموعه دبیرخانه شورای عالی مناطق کشور است که براساس قوانین مطرح شده و صلاحیت‌ها انتخاب می‌کنند که چه سازمانی متولی آن باشد و در حال حاضر چندین منطقه ویژه در استان مصوب شده که شامل لرستان، بروجرد، الیگودرز و کوهدشت هستند که البته سازمان متولی آن‌ها هنوز انتخاب نشده است.

رازانی عنوان کرد: منطقه ویژه بروجرد شهرکی غیرفعال است که قصد انجام واگذاری آن را به یک سازمان متولی داشتیم اما متأسفانه به توافق نرسیدیم.