مدیر اجرایی مؤسسه ساحل خلیج فارس در ادامه گفت: هزینه‌هایی مانند؛ ترخیص، شیمی‌درمانی، دارو، آزمایش، پاتولوژی، سونوگرافی، رادیولوژی، طب هسته‌ای، ویزیت، ایاب و ذهاب و دیگر نیازهای بیماران توسط این مؤسسه خیریه پرداخت می‌شود.

کیوانی‌زاده به خدمات انجام شده در طی این مدت اشاره کرد و عنوان داشت: راه‌اندازی و تجهیز یک بخش مجزا به مساحت 580 متر برای درمان بیماران سرطانی، خرید تجهیزات پزشکی و غیر پزشکی مورد نیاز بخش و بیماران و همچنین راه‌اندازی اتاق بازی ویژه بیماران بستری شده، روانشناسی، مشاوره و مددکاری بیماران از طریق خیرین داوطلب و متخصص مؤسسه، تأسیس اولین مدرسه بیمارستانی کشور بنام نوید زندگی برای آموزش بیماران تحت درمان و اهدای کارنامه رسمی آموزش و پرورش و راه‌اندازی کافه کتاب مؤسسه برای ایجاد فضای فرهنگی را می‌توان از اقدامات این مؤسسه نام برد.

وی تصریح کرد: عمده درآمدزایی مؤسسه، برگزاری بازارچه‌های خیریه و فروش مواد غذایی با کمک خیرین است که با توجه به وضعیت موجود به دلیل ویروس کرونا، تمامی برنامه‌های مؤسسه لغو شده است.

مدیر اجرایی مؤسسه ساحل خلیج فارس در ادامه با بیان اینکه بعد از پنج سال اولین سالی است که اعضای مؤسسه زمان افطار در منزل هستند، افزود: لازم به ذکر است این مؤسسه طی چند سال اخیر، فروشگاه‌های عرضه افطاری و سحری در ماه رمضان را با کمک خیرین در دو نقطه مختلف شهر دایر می‌کرد که متأسفانه امسال برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا این موضوع انجام نگرفت.

کیوانی‌زاده گفت: با این حال خیرین کمک خود را برای اهدای سبد کالا که در ماه مبارک رمضان به خانواده بیماران اهدا می‌شود دریغ نکردند و زمانی که بیماران برای درمان به بیمارستان مراجعه می‌کنند سبد کالا به آنها اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: به همت و تلاش خیرین تاکنون تعداد 300 سبد کالا به خانواده‌های کودکان سرطانی در ماه مبارک رمضان اهدا شده است.

منبع: خبرگزاری خبربان

شرکت فیوچر اسکای حامی کودکان سرطانی