مشخصات اصلی فرد
ملیت  :
امریکایی
سال تولد :
19ژانویه 1953
شغل :
کار افرین و رئیس هیئت مدیره شرکت استارباکس

 

شرح مختصری  از زندگی نامه  :

هاوارد شولتز، (به انگلیسی: Howard Schultz) (زاده ۱۹ ژوئیه ۱۹۵۳) کارآفرین، اقتصاد دان، سرمایه‌دار، نویسنده و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۰ و بعد ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت استارباکس فعالیت می‌کرد.howard schultz به عنوان مدیر و رئیس سابق استار باکس یا همان کافی‌شاپ های زنجیره‌ای در جهان، توانست خود را به عنوان یکی از موفق‌ترین افراد جهان در تاریخ ثبت کند. هاوارد به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت استار باکس در مقطع زمانی طولانی بوده است و توانسته است با تجربیات و روحیات خود در زمینه راه‌اندازی کافی‌شاپ در این زمینه به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند. او همچنین با استعداد بالای خود در کارآفرینی و مدیریت توانسته کافی‌شاپ های استار باکس را به بزرگترین کافی‌شاپ های زنجیره‌ای جهان تبدیل کند.

شولتز در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد، در حال بررسی برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به عنوان نامزد مستقل است.او دلیل بررسی نامزد شدن خود را، «چپ گرایی حزب دموکرات» اعلام کرد. شولتز بعد از اعلام کاوش نامزدی در انتخابات، مورد انتقاد فعالان و سیاستمداران دموکرات قرار گرفت. منتقدان معتقد بودند شرکت هاوارد شولتز می تواند باعث کاهش آرای رقیب دونالد ترامپ شده و باعث پیروزی مجدد او در سال ۲۰۲۰ شود. نظرسنجی واشنگتن اگزمینر در ۲۶ فوریه ۲۰۱۹ صحت انتقاد مذکور را تایید کرد.

شولتز در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ اعلام کرد، اگر یک میانه‌گرا نامزد اصلی حزب دموکرات برای سال ۲۰۲۰ شود، در نامزدی مستقل خود تجدید نظر خواهد کرد.